تماس با ما

تماس با شخص : Amanda

شماره تلفن : 86-18807418997

WhatsApp : +8618807418997

Free call

کاربردها و مزایای متداول برای گلدان سازی بسته باتری نوشته شده توسط Anton Beck ارسال شده در 14 مارس 2022 ساعت 9:22 ق.ظ.

April 28, 2022

آخرین اخبار شرکت کاربردها و مزایای متداول برای گلدان سازی بسته باتری نوشته شده توسط Anton Beck ارسال شده در 14 مارس 2022 ساعت 9:22 ق.ظ.

مصرف کنندگان استفاده می کنندبسته های باتریبرای دستگاه های مورد استفاده در محیط های مختلفدر حالی که دستگاه ایده‌آل دماهای خنک را بدون تغییرات شدید دما تجربه می‌کند و عاری از خوردگی، مواد شیمیایی، آب، شوک و لرزش است، این تنظیم همیشه صادق نیست.برخی از دستگاه های مورد استفاده در فرآیندهای تولید مواد شیمیایی ممکن است در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند.سایر دستگاه‌هایی که در فضای باز استفاده می‌شوند ممکن است با دماهای خشن و رطوبت فراوان مقابله کنند.

همه این عوامل ممکن است اثرات مضری بر بسته باتری داشته باشند.خوردگی، مواد شیمیایی، آب و دماهای نوسان ممکن است باعث آسیب جزئی تا قابل توجه یا نقص در بسته باتری شود.لرزش یا ضربه ممکن است اتصالات الکتریکی بسته را شل یا آسیب برساند.علاوه بر این، این مشکلات می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

مشتریانی که به دنبال طراحی بسته باتری سفارشی هستند ممکن است انتخاب کنندگلدان باتریدر طول فرآیند تولیدگلدان باتری شامل قرار دادن کامل یا جزئی ترکیبی در اطراف باتری هایی است که در قالب قرار می گیرند.

کتاب الکترونیکی طراحی محفظه بسته باتری ما را بررسی کنید

ویژگی های گلدان باتری

گلدان سازی شامل استفاده از قالبی است که باتری ها را برای استفاده از ترکیبات گلدان نگه می دارد.تمام اتصالات الکتریکی و سیستم مدیریت باتری (BMS) در محل قرار داده می شوند، آزمایش می شوند و قبل از فرآیند گلدان تایید می شوند، زیرا اگر بسته باتری تحت پوشش کامل گلدان قرار گیرد، ممکن است تغییر نکنند.

 

Battery Pack Potting Encapsulation

بسته باتری سفارشی در طول فرآیند گلدان و کپسوله سازی.

ترکیبات گلدان از اکریلیک، رزین اپوکسی، پلی اورتان و سیلیکون مشتق می شوند.نوع ترکیب مورد استفاده برای گلدان بسته باتری به دانستن شرایط عملیاتی برنامه و همچنین خواص فیزیکی مواد، شرایط محیطی و الزامات پردازش بستگی دارد.

  • سیلیکون:سیلیکون مقاومت دما را برای شرایط بسیار گرم و بسیار سرد ارائه می دهد.این گران ترین گزینه برای گلدان در نظر گرفته می شود.
  • اکریلیک:اکریلیک به سرعت سفت می شود و مقاومت شیمیایی ایجاد می کند.معمولاً هزینه بیشتری نسبت به سایر ترکیبات دارد.محدودیتی برای ضخامت اکریلیک وجود دارد.
  • اپوکسی:اپوکسی مقاومت در برابر حرارت و مقاومت شیمیایی را در حالی که محافظت متوسط ​​​​سختی را ارائه می دهد، ایجاد می کند.اپوکسی ممکن است در اثر ضربه آسیب ببیند.
  • پلی اورتان:یکی از کم هزینه ترین گزینه های موجود در نظر گرفته می شود.نرمتر از سایر ترکیبات گلدانی با مقاومت بالا در برابر تخریب در دمای بیش از 200 درجه

این ترکیبات دارای سطوح سختی و نرمی متفاوتی هستند.آنها همچنین ممکن است دارای قابلیت های متفاوتی مانند بازدارندگی شعله، پایداری حرارتی، اتلاف گرما و افزایش استحکام دی الکتریک باشند.

فرآیند بسته بندی باتری

این ویدیوی کوتاه را تماشا کنید تا در مورد آنچه که در فرآیند جوشاندن یک بسته باتری سفارشی دخیل است بیشتر بدانید.

https://youtu.be/ymNWq1wGUgU

برنامه های کاربردی که نیاز به گلدان دارند

کاربردهای گلدان باتری بر اساس دستگاه و صنعت متفاوت خواهد بود.باتری هایی که شرایط دریایی را تجربه می کننددر صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب شور بیش از حد در اسکله ها و قایق ها، باطری سازی می شود.

پنل‌های کنترل و دستگاه‌هایی که دماهای شدید و با نوسانات سریع را تجربه می‌کنند، مانند هواپیماها و برنامه‌های هواپیمای نظامی، ممکن است مزایایی را با گلدان باتری پیدا کنند، زیرا بسته باتری محافظت‌تر می‌شود و نوسانات دما کمتری را متحمل می‌شود.

هر دستگاهی که ممکن است دچار شوک و لرزش شود، از افتادن تلفن‌های همراه، باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی، باتری‌های ویلچر، بسته‌های باتری دوربین‌های ویدیویی، رایانه‌های لپ‌تاپ و دستگاه‌های قابل حمل ممکن است برای جذب لرزش‌ها و شوک‌ها در گلدان قرار بگیرند.

شیمی باتری برای گلدان

هر دوباتری های لیتیومیو باتری های قلیایی ممکن است تحت گلدان قرار گیرند.این ترکیبات شیمیایی باتری گازهای کمی را تجربه می کنند که اگر با ترکیب گلدانی محصور شوند در داخل باتری ایجاد می شود.

باتری های مبتنی بر نیکلمانند نیکل کادمیوم (NiCAD) به دریچه هایی نیاز دارند تا گازها آزاد شوند.آنها ممکن است در گلدان باشند، اما نباید تحت گلدان کامل قرار گیرند که روی دریچه ها را بپوشاند.باتری‌های لیتیوم یون بزرگ‌تر، مانند باتری‌هایی که در خودروهای هیبریدی استفاده می‌شوند، به طراحی‌های هواکش نیز نیاز دارند.گلدان ممکن است برای باتری های اولیه و ثانویه استفاده شود.

علاوه بر این، سایر وسایل الکترونیکی مانند BMS نیز ممکن است تحت فرآیند گلدان قرار گیرند.این ترکیبات قابلیت‌های حفاظتی خود را به سیستم BMS گسترش می‌دهند در حالی که سیستم با نظارت بر وضعیت سلامت (SoH)، وضعیت شارژ (SoC)، دمای باتری و سایر ویژگی‌های بسته باتری به انجام وظایف خود ادامه می‌دهد.

جعبه های گلدان

ترکیبات گلدانی در رنگ های مختلف و همچنین رزین های شفاف وجود دارد.مشتری ممکن است رنگ های خاصی را بر اساس مشخصات بسته باتری و دستگاه های خاصی که ممکن است در آن استفاده شود انتخاب کند. این ترکیبات همیشه سخت نیستند.با توجه به اینکه بسته باتری انبساط و انقباض را تجربه می کند، ترکیبات همچنین باید اجازه انبساط و انقباض را بدهند زیرا از بافت متوسط ​​سخت تا متوسط ​​​​نرم متغیر هستند.

ترکیب گلدان در صورت استفاده دقیق به عنوان محفظه بسته باتری ممکن است آسیب ببیند.همچنین، ممکن است ترکیبی بسیار نرم داشته باشد تا از بسته باتری در حین استفاده برای برنامه هایی که ممکن است ضربه و لرزش را تجربه کنند محافظت کند.از جعبه های گلدان برای نگهداری ترکیب و کار به عنوان یک محفظه استفاده می شود.این جعبه های گلدان ممکن است در مواد مختلفی مانند پلاستیک ABS یا حتی آلومینیوم ریخته شده عرضه شوند.با جعبه گلدان، باتری گلدانی می تواند حمل و نقل و جابجایی را انجام دهد.

مزایای استفاده از گلدان بسته باتری

باتری های گلدانی طیف وسیعی از مزایای را برای بسته باتری و برنامه ارائه می دهد.این ترکیبات نوعی مهر و موم هرمتیک را ایجاد می کنند که از نفوذ هر چیزی جلوگیری می کند.از مواد شیمیایی، رطوبت و دما جلوگیری می کند.بسته به نوع ترکیب آن، مواد ممکن است گرمای ایجاد شده از بسته باتری را نیز از بین ببرند و پراکنده کنند و به سلول‌ها اجازه می‌دهند در محدوده عملکرد دمایی معمولی باقی بمانند.

ترکیبات گلدان علاوه بر حفظ رطوبت، مواد شیمیایی و دمای شدید باتری‌ها، ممکن است خواص پخت متفاوتی نیز داشته باشند.آنها ممکن است قدرت دی الکتریک و عایق الکتریکی را برای بسته باتری ارائه دهند.آنها وسایل الکترونیکی متصل را در جای خود نگه می دارند حتی زمانی که بسته باتری از بین می رود یا ضربه ها و لرزش های دیگری را تجربه می کند.

پوسته های گلدان نیز قیمت پایین تری دارند.از آنجایی که ترکیبات گلدان تا حدی یا به طور کامل جعبه گلدان را پر می کند، استحکام و محافظت بیشتری را فراهم می کند.بنابراین، پوسته یا جعبه گلدان نیازی به افزودن ضخامت اضافی ندارد.

گلدان باتری برای سلول های باتری در اندازه ها و پیکربندی های مختلف موجود است.با استفاده از گلدان، مشتریان خیالشان راحت است که بسته های باتری آنها در برابر شرایط محیطی، شرایط عملیاتی و سایر عوامل نامطلوب محافظت می شود.

خلاصه

مشتریان باید در نظر داشته باشند که استفاده از گلدان باتری یک الزام استاندارد برای همه بسته‌های باتری نیست.هنگامی که بسته باتری شرایط خاصی را تجربه می کند که نیاز به محافظت بیشتری در داخل دستگاه دارد، یک گزینه در دسترس است.جدول زمانی گلدان به نوع ترکیبی که انتخاب می شود و نیازهای پخت آن بستگی دارد.جدول زمانی همچنین به در دسترس بودن ترکیب برای نمونه سازی اولیه و ساخت بسته باتری بستگی دارد.

با رفتن بر رویشیمی باتریو ویژگی ها، مشتری ممکن است درک روشن تری از ترکیبات گلدانی داشته باشد که خواص مورد نظر را با قیمت قابل قبولی نسبت به بودجه ارائه می دهند.سپس سازنده می تواند ابزار و نمونه هایی را برای مشتری ایجاد کند تا در خود دستگاه ارزیابی شود.مشتری می‌تواند هر گونه تغییری در مشخصات نمونه‌های اولیه ایجاد کند تا زمانی که در مورد مواد شیمیایی باتری، مواد گلدان و هر گونه لوازم الکترونیکی اضافی مورد نیاز توافق حاصل شود.سپس فرآیند تولید می تواند برای بسته های باتری ادامه یابد.

 

 

 
با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

amanda_yang@chalongfly.com
+8618807418997
86-18807418997
+8619397891561